HP OmniBook 7 Laptop Next Gen AI 14-kh0091nox (D92ZHEA)
| Operativsystem | Windows 11 Home |
|---|---|
| Processorfamilie | AMD Ryzen™ AI 9-processor |
| Processor | AMD Ryzen™ AI 9 HX 475 (op til 5,2 GHz maks. boost-klokfrekvens, 24 MB L3-cache, 12 kerner, 24 tråde) |
| Chipsæt | AMD indbygget SoC |
| Grafik | Integreret, AMD Radeon™ 890M Graphics |
| Hukommelse | 32 GB LPDDR5x-8000 MT/s (onboard) (Overførselshastigheder på op til 8000 MT/s.) |
| Internt lager | 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
|
| Skærm | 14" diagonal, 3K (2880 x 1800), OLED, up to 120 Hz, 0.2 ms response time, UWVA, micro-edge, BrightView , Low Blue Light, SDR 500 nits, HDR 1100 nits, 100% DCI-P3 |
| Skærm | 14", 3K (2880 x 1800), OLED, op til 120 Hz, 0,2 ms responstid, UWVA, micro-edge, BrightView, lavt blåt lys, SDR 500 nits, HDR 1100 nits, 100 % DCI-P3 |
| Berøringsskærm | Nej |
| Screen-to-body ratio (uden højttalere) | 88% |
| Farveskala | 100% DCI-P3 |
| Lysstyrke | 500 nit |
| Mindste produktmål (B x D x H) | 31,4 x 22,65 x 1,49 cm |
| Vægt | 1,54 kg |
| Software – produktivitet og økonomi | 1 måneds prøveperiode for nye Microsoft 365-kunder |
| Medfølgende software | McAfee Online Protection (30 dages prøve); 1 måneds gratis prøveperiode på Adobe; 2 måneders prøveperiode på Xbox Game Pass Premium |
| Cloud-service | 100 GB Dropbox-lagring i 3 måneder |
| Batteritype | 4-cellers litium-ionbatteri polymer på 68 Wh ( |
| Opladningstid for batteriet | Understøtter hurtig batteriopladning: Ca. 50 % på 30 minutter |
| Trådløs forbindelse | MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 (2 x 2) og Bluetooth® 6.0 trådløst netværkskort |
| Produktfarve | Meteorsølv aluminium |
| Tastatur | Bagbelyst tastatur i fuld størrelse, Soft gray |
| Webcam | 5 MP IR-kamera med HDR-autoknap, temporal støjreduktion og integrerede digitale dual-array mikrofoner |
| Lyd | DTS:X® Ultra; To højtalere; HP Audio Boost; Poly Studio |
| Pegeenhed | HP Imagepad |
| Porte | 1 USB Type-A 10 Gbps signalhastighed; 1 USB Type-A 5 Gbps signalhastighed; 1 HDMI-udgang 2.1; 1 kombineret hovedtelefon-/mikrofonstik; 2 USB Type-C® 10 Gbps signalhastighed (USB-strømforsyning 3.1, DisplayPort™ 1.4a, HP Sleep and Charge)
|
| Strømforsyningstype | 100 W vekselstrømsadapter (anbefales, sælges separat) |
| Sikkerhedsstyring | Knap til afbrydelse af mikrofon; Privacy-lukker på kamera; Understøtter Trusted Platform-modul (TPM) |
| Miljøspecifikationer for bæredygtighed | Ocean-bound plastik i højttalerkabinet(ter) og ramme; Genanvendt metal i cover, tastaturramme og base; Tastaturtaster, sakse og tastaturplade indeholder PCR-materialer |
| Producentgaranti | 1 år (1/1/0) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele og arbejdskraft. Ingen reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |