HP OmniBook 7 Laptop Next Gen AI 16-bh0073nox (D6QG3EA)
| Operativsystem | Windows 11 Home |
|---|---|
| Processorfamilie | Intel® Core™ Ultra 7-processor |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 356H (op til 4,7 GHz med Intel® Turbo Boost Technology, 18 MB L3-cache, 16 kerner, 16 tråde) |
| Chipsæt | Intel® indbygget SoC |
| Grafik | Diskret, NVIDIA® GeForce RTX™ 5050 Laptop GPU (8 GB dedikeret GDDR7-hukommelse) |
| Hukommelse | 32 GB DDR5-5600 MT/s (2 x 16 GB) (Overførselshastigheder på op til 5600 MT/s.) |
| Internt lager | 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
|
| Skærm | 16", 2K (2048 x 1280), OLED, multitouch-aktiveret, 120 Hz, 0,2 ms responstid, UWVA, glas fra kant til kant, micro-edge, lavt blåt lys, SDR 400 nits, HDR 500 nits, 100 % DCI-P3 |
| Berøringsskærm | Ja |
| Screen-to-body ratio (uden højttalere) | 88% |
| Farveskala | 100% DCI-P3 |
| Lysstyrke | 500 nit |
| Flimmerfri | Ja |
| Mindste produktmål (B x D x H) | 35,78 x 25,48 x 1,5 cm |
| Vægt | 1,96 kg |
| Software – produktivitet og økonomi | 1 måneds prøveperiode for nye Microsoft 365-kunder |
| Medfølgende software | McAfee Online Protection (30 dages prøve); 1 måneds gratis prøveperiode på Adobe; 2 måneders prøveperiode på Xbox Game Pass Premium |
| Forudinstalleret software | Copilot i Windows med Copilot-tast; Poly Camera Pro |
| Cloud-service | 100 GB Dropbox-lagring i 3 måneder |
| Batteritype | 4-cellers 70-Wh litiumionpolymer ( |
| Opladningstid for batteriet | Understøtter hurtig batteriopladning: Ca. 50 % på 30 minutter |
| Trådløs forbindelse | Intel® Wi-Fi 7 BE211 (2 x 2) og Bluetooth® 6.0 trådløst netværkskort |
| Produktfarve | Gletsjersølv aluminium |
| Tastatur | Bagbelyst tastatur i fuld størrelse med numerisk tastatur, Soft gray |
| Webcam | 5 MP IR-kamera med temporal støjreduktion og integrerede dobbelte digitale mikrofoner |
| Lyd | DTS:X® Ultra; To højtalere; HP Audio Boost; Poly Studio |
| Pegeenhed | HP Imagepad |
| Porte | 1 USB Type-A 10 Gbps signalhastighed; 1 USB Type-A 5 Gbps signalhastighed; 1 HDMI-udgang 2.1; 1 kombineret hovedtelefon-/mikrofonstik; 1 Thunderbolt™ 4 med USB Type-C® 40 Gbps signalhastighed (USB-strømforsyning 3.1, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge); 1 USB Type-C® 10 Gbps signalhastighed (USB-strømforsyning 3.1, DisplayPort™ 1.4a, HP Sleep and Charge)
|
| Strømforsyningstype | 100 W vekselstrømsadapter (anbefales, sælges separat) |
| Sikkerhedsstyring | Knap til afbrydelse af mikrofon; Privacy-lukker på kamera; Understøtter Trusted Platform-modul (TPM) |
| Miljøspecifikationer for bæredygtighed | Ocean-bound plastik i højtalerkabinet(ter) og kant; Genbrugsmetal i cover, tastaturramme, base og hængseldæksel (-dæksler); Tastaturtaster og sakse indeholder genanvendt genbrugsplastik |
| Producentgaranti | 1 år (1/1/0) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele og arbejdskraft. Ingen reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |