OMEN MAX Gaming Laptop 16-ah0035no (D3RP8EA)
| Operativsystem | Windows 11 Home |
|---|---|
| Processorfamilie | Intel® Core™ Ultra 9-processor |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 9 275HX (op til 5,4 GHz med Intel® Turbo Boost Technology, 36 MB L3-cache, 24 kerner, 24 tråde) |
| Chipsæt | Intel® HM870 |
| Grafik | Diskret, NVIDIA® GeForce RTX™ 5090 laptop-GPU (24 GB dedikeret GDDR7-hukommelse) |
| Hukommelse | 64 GB DDR5-6400 MT/s (2 x 32 GB) (Overførselshastigheder på op til 6400 MT/s.) |
| Internt lager | 2 TB PCIe® Gen4 NVMe™ Performance M.2 SSD
|
| Skærm | 16", WQXGA (2560 x 1600), OLED, 48-240 Hz, 0,2 ms responstid, UWVA, glas fra kant til kant, smal kant, dæmpet blåt lys, SDR 400 nits, HDR 500 nits, 100 % DCI-P3 |
| Berøringsskærm | Nej |
| Screen-to-body ratio (uden højttalere) | 88.81% |
| Farveskala | 100% DCI-P3 |
| Lysstyrke | 400 nit |
| Flimmerfri | Ja |
| Mindste produktmål (B x D x H) | 35,65 x 26,9 x 2,29 cm (front); 35,65 x 26,9 x 2,48 cm (bag) |
| Vægt | 2,76 kg |
| Software – produktivitet og økonomi | 1 måneds prøveperiode for nye Microsoft 365-kunder |
| Medfølgende software | 1 måneds gratis prøveperiode på Adobe; 2 måneders prøveperiode på Xbox Game Pass Premium |
| Cloud-service | 100 GB Dropbox-lagring i 3 måneder |
| Batteritype | 6-cellers 83-Wh litiumionpolymer ( |
| Opladningstid for batteriet | Understøtter hurtig batteriopladning: Ca. 50 % på 30 minutter |
| Trådløs forbindelse | Intel® Wi-Fi 7 BE200 (2 x 2) og Bluetooth® 5.4 trådløst kort |
| Netværksgrænseflade | Integreret 10/100/1000/2500 GbE LAN |
| Produktfarve | Sort |
| Tastatur | Sort tastatur med RGB-bagbelysning per-tast i fuld størrelse, numerisk tastatur, med NKRO-teknologi til forhindring af artefakter på grund af lav svartid |
| Webcam | HP True Vision 1080p FHD IR-kamera med temporal støjreduktion og digitale, indbyggede dual array-mikrofoner |
| Lyd | DTS:X® Ultra; To højtalere; HP Audio Boost; HyperX |
| Pegeenhed | HP Imagepad |
| Udvidelsessokler | 2 M.2 (SSD) |
| Porte | 2 USB Type-A 10 Gbps signalhastighed; 1 AC smart-stik; 1 HDMI 2.1; 1 kombineret hovedtelefon-/mikrofonstik; 1 RJ-45; 2 Thunderbolt™ 4 med USB Type-C® 40 Gbps signalhastighed (USB-strømforsyning 3.1, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge)
|
| Strømforsyningstype | 330-W vekselstrømsadapter |
| Sikkerhedsstyring | Kamera med privatlivsblænde; Understøtter Trusted Platform Module (firmware TPM) |
| Inputenheder | IR-termisk sensor |
| Miljøspecifikationer for bæredygtighed | Ocean-bound plastik i rammen Tastaturtaster og sakse indeholder genanvendt plast; Genanvendt metal i cover, base og hængseldæksler |
| Producentgaranti | 1 år (1/1/0) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele og arbejdskraft. Ingen reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |