HP Laptop 15-fc0854no (CU6X8EA)
| Operativsystem | Windows 11 Home |
|---|---|
| Processorfamilie | AMD Ryzen™ 7-processor |
| Processor | AMD Ryzen™ 7 7730U (maks. boost-clockfrekvens op til 4,5 GHz, 16 MB L3-cache, 8 kerner, 16 tråde) |
| Chipsæt | AMD indbygget SoC |
| Grafik | Integreret, AMD Radeon™-grafikkort |
| Hukommelse | 16 GB DDR4-3200 MT/s (1 x 16 GB) (Overførselshastigheder på op til 3200 MT/s.) |
| Internt lager | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD
|
| Skærm | 39,6 cm (15,6") diagonalt, FHD (1920 x 1080), meget smal kant, refleksfri, 250 nits, 45 % NTSC |
| Berøringsskærm | Nej |
| Screen-to-body ratio (uden højttalere) | 85% |
| Farveskala | 45% NTSC |
| Lysstyrke | 250 nit |
| Flimmerfri | Ja |
| Mindste produktmål (B x D x H) | 35,98 x 23,6 x 1,86 cm |
| Vægt | 1,59 kg |
| Software – produktivitet og økonomi | 1 måneds prøveperiode for nye Microsoft 365-kunder |
| Medfølgende software | McAfee Online Protection (30 dages prøve); 1 måneds gratis prøveperiode på Adobe; 2 måneders prøveperiode på Xbox Game Pass Premium |
| Forudinstalleret software | ExpressVPN (30 dages gratis prøveversion); LastPass Premium (30 dages gratis prøveversion) |
| Cloud-service | 100 GB Dropbox-lagring i 3 måneder |
| Batteritype | 3-cellers litium-ionbatteri polymer på 41 Wh ( |
| Batteritid | Op til 10 timer |
| Opladningstid for batteriet | Understøtter hurtig batteriopladning: Ca. 50 % på 45 minutter |
| Trådløs forbindelse | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) og Bluetooth® 5.4 trådløst netværkskort (Ny standby (tilsluttet)) |
| Produktfarve | Kulsort |
| Tastatur | Kulsort tastatur i fuld størrelse med numerisk tastatur |
| Webcam | HP True Vision 720p HD-kamera med tidsbestemt støjreduktion og to indbyggede digitale mikrofoner |
| Lyd | To højttalere |
| Pegeenhed | HP Imagepad |
| Porte | 1 USB Type-C® 5 Gbps signalhastighed (understøtter kun dataoverførsel og understøtter ikke opladning eller eksterne skærme); 2 USB Type-A 5 Gbps signalhastighed; 1 AC smart; -stik; 1 HDMI 1.4b; 1 kombineret hovedtelefon/mikrofon
|
| Strømforsyningstype | 45 W Smart-vekselstrømsadapter |
| Sikkerhedsstyring | Knap til afbrydelse af mikrofon; Privacy-lukker på kamera; Understøtter Trusted Platform-modul (TPM) |
| Miljøspecifikationer for bæredygtighed | Ocean bound-plast i højttalerkabinet(ter); Tastaturtaster og -sakse er fremstillet af genanvendt genbrugsplast |
| Producentgaranti | 1 år (1/1/0) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele og arbejdskraft. Ingen reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |