HP OmniBook X Flip 2-in-1 Laptop Next Gen AI 14-fk0825no (CF6R4EA)
| Operativsystem | Windows 11 Home |
|---|---|
| Processorfamilie | AMD Ryzen™ AI 5-processor |
| Processor | AMD Ryzen™ AI 5 340 (maks. boost-klokfrekvens op til 4,8 GHz, 16 MB L3-cache, 6 kerner, 12 tråde) |
| Chipsæt | AMD indbygget SoC |
| Grafik | Integreret, AMD Radeon™ 840M Graphics |
| Hukommelse | 16 GB LPDDR5x-7500 MT/s (indbygget) (Overførselshastigheder på op til 7500 MT/s.) |
| Internt lager | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
|
| Skærm | 14", 2K (1920 x 1200), OLED, multitouch, 0,2 ms responstid, UWVA, glas fra kant til kant, micro-edge, Corning® Gorilla® Glass 3, lavt blåt lys, 300 nits, 95 % DCI-P3 |
| Berøringsskærm | Ja |
| Screen-to-body ratio (uden højttalere) | 89.58% |
| Farveskala | 95% DCI-P3 |
| Lysstyrke | 300 nit |
| Mindste produktmål (B x D x H) | 31,3 x 21,85 x 1,46 cm |
| Vægt | 1,39 kg |
| Software – produktivitet og økonomi | 1 måneds prøveperiode for nye Microsoft 365-kunder |
| Medfølgende software | McAfee Online Protection (30 dages prøve); 1 måneds gratis prøveperiode på Adobe; 2 måneders prøveperiode på Xbox Game Pass Premium |
| Forudinstalleret software | Copilot i Windows med Copilot-tast; Poly Camera Pro |
| Cloud-service | 100 GB Dropbox-lagring i 3 måneder |
| Batteritype | 3-cellers litiumionpolymer 59 Wh ( |
| Batteritid | Op til 14 timer og 15 minutter |
| Opladningstid for batteriet | Understøtter hurtig batteriopladning: Ca. 50 % på 30 minutter |
| Trådløs forbindelse | MediaTek Wi-Fi 6E MT7922 (2 x 2) og Bluetooth® 5.3 trådløst kort (Modern Standby (tilsluttet); HP Extended Range Wireless LAN; HP Dynamic Range Technology) |
| Produktfarve | Meteorsølv aluminium |
| Tastatur | Bagbelyst tastatur i fuld størrelse, Soft gray |
| Webcam | 5 MP IR-kamera med temporal støjreduktion og integrerede dobbelte digitale mikrofoner |
| Lyd | DTS:X® Ultra; To højtalere; HP Audio Boost; Poly Studio |
| Pegeenhed | HP Imagepad |
| Porte | 2 USB Type-A 10 Gbps signalhastighed; 1 HDMI 2.1; 1 kombineret hovedtelefon-/mikrofonstik; 1 USB Type-C® 10 Gbps signalhastighed (USB-strømforsyning 3.1, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge); 1 USB Type-C® 40 Gbps signalhastighed (USB-strømforsyning 3.1, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge)
|
| Strømforsyningstype | 65 W USB Type-C™-strømadapter |
| Sikkerhedsstyring | Knap til afbrydelse af mikrofon; Privacy-lukker på kamera; Understøtter Trusted Platform-modul (TPM) |
| Inputenheder | Accelerationsmåler; Gyroskop; IR-termisk sensor |
| Miljøspecifikationer for bæredygtighed | Ocean-bound plastik i højtalerkabinet(ter) og kant; Genbrugsmetal i cover, tastaturramme, base og hængseldæksel (-dæksler); Tastaturtaster og sakse indeholder genanvendt genbrugsplastik |
| Producentgaranti | 1 år (1/1/0) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele og arbejdskraft. Ingen reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |