HP OmniBook 5 Laptop Next Gen AI 14-he0849no (C53HTEA)
| Operativsystem | Windows 11 Home |
|---|---|
| Processorfamilie | Snapdragon® X Plus-processor |
| Processor | Snapdragon® X Plus X1P-42-100 (op til 3,4 GHz, 8 kerner) |
| Chipsæt | Qualcomm® integreret SoC |
| Grafik | Integreret, Qualcomm® Adreno™ GPU |
| Hukommelse | 32 GB LPDDR5x-8448 MT/s (indbygget) (Overførselshastigheder på op til 8448 MT/s.) |
| Internt lager | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
|
| Skærm | 14", 2K (1920 x 1200), OLED, 0,2 ms responstid, UWVA, micro-edge, BrightView, lavt blåt lys, 300 nits, 95 % DCI-P3 |
| Berøringsskærm | Nej |
| Screen-to-body ratio (uden højttalere) | 90.46% |
| Farveskala | 95% DCI-P3 |
| Lysstyrke | 300 nit |
| Mindste produktmål (B x D x H) | 31,21 x 21,75 x 1,26 cm |
| Vægt | 1,29 kg |
| Software – produktivitet og økonomi | 1 måneds prøveperiode for nye Microsoft 365-kunder |
| Medfølgende software | McAfee Online Protection (30 dages prøve); 1 måneds gratis prøveperiode på Adobe; 2 måneders prøveperiode på Xbox Game Pass Premium |
| Forudinstalleret software | Copilot i Windows med Copilot-tast |
| Cloud-service | 100 GB Dropbox-lagring i 3 måneder |
| Batteritype | 3-cellers litiumionpolymer 59 Wh ( |
| Opladningstid for batteriet | Understøtter hurtig batteriopladning: Ca. 50 % på 30 minutter |
| Trådløs forbindelse | Qualcomm® FastConnect™ 6900 Wi-Fi 6E (2 x 2), Dual Band Simultaneous (DBS) og Bluetooth® 5.3 trådløst netværkskort (Ny standby (tilsluttet)) |
| Produktfarve | Gletsjersølv aluminium |
| Tastatur | Bagbelyst tastatur i fuld størrelse, Soft gray |
| Webcam | HP True Vision 1080p FHD IR-kamera med temporal støjreduktion og digitale, indbyggede dual array-mikrofoner |
| Lyd | To højtalere; HP Audio Boost |
| Pegeenhed | HP Imagepad; Understøttelse af Precision Touchpad |
| Porte | 2 USB Type-C® 10 Gbps signalhastighed (USB-strømforsyning, DisplayPort™ 1.4a, HP Sleep and Charge); 1 USB Type-A 10 Gbps signalhastighed; 1 kombineret hovedtelefon/mikrofon
|
| Strømforsyningstype | 65 W USB Type-C™-strømadapter |
| Sikkerhedsstyring | Knap til afbrydelse af mikrofon; Privacy-lukker på kamera; Understøtter Trusted Platform-modul (TPM) |
| Miljøspecifikationer for bæredygtighed | Ocean-bound plastik i højttalerkabinet(ter) og ramme; Tastaturtaster og sakse indeholder genanvendt plast; Genanvendt metal i cover, bundplade og stabilisator |
| Producentgaranti | 1 år (1/1/0) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele og arbejdskraft. Ingen reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |