HP OmniBook 3 Laptop Next Gen AI 15-fn0009no (C42DDEA)
| Operativsystem | Windows 11 Home |
|---|---|
| Processorfamilie | AMD Ryzen™ AI 5-processor |
| Processor | AMD Ryzen™ AI 5 330 (maks. boost-klokfrekvens op til 4,5 GHz, 8 MB L3-cache, 4 kerner, 8 tråde) |
| Chipsæt | AMD indbygget SoC |
| Grafik | Integreret, AMD Radeon™ 820M Graphics |
| Hukommelse | 16 GB DDR5-5600 MT/s (2 x 8 GB) (Overførselshastigheder på op til 5600 MT/s.) |
| Internt lager | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
|
| Skærm | 15,6", FHD (1920 x 1080), IPS, smal kant, uden genskær, 300 nits, 62,5 % sRGB |
| Berøringsskærm | Nej |
| Screen-to-body ratio (uden højttalere) | 85% |
| Farveskala | 62.5% sRGB |
| Lysstyrke | 300 nit |
| Flimmerfri | Ja |
| Mindste produktmål (B x D x H) | 35,98 x 23,6 x 1,86 cm |
| Vægt | 1,7 kg |
| Software – produktivitet og økonomi | 1 måneds prøveperiode for nye Microsoft 365-kunder |
| Medfølgende software | McAfee Online Protection (30 dages prøve); 1 måneds gratis prøveperiode på Adobe; 2 måneders prøveperiode på Xbox Game Pass Premium |
| Forudinstalleret software | Copilot i Windows med Copilot-tast |
| Cloud-service | 100 GB Dropbox-lagring i 3 måneder |
| Batteritype | 3-cellers litium-ionbatteri polymer på 41 Wh ( |
| Batteritid | Op til 9 timer og 15 minutter |
| Opladningstid for batteriet | Understøtter hurtig batteriopladning: Ca. 50 % på 45 minutter |
| Trådløs forbindelse | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) og Bluetooth® 5.4 trådløst netværkskort |
| Produktfarve | Gletsjersølv |
| Tastatur | Bagbelyst tastatur i fuld størrelse med numerisk tastatur, Soft gray |
| Webcam | HP True Vision 1080p FHD-kamera med temporal støjreduktion og digitale, indbyggede dual array-mikrofoner |
| Lyd | To højttalere |
| Pegeenhed | HP Imagepad |
| Porte | 2 USB Type-A 5 Gbps signalhastighed; 1 AC smart-stik; 1 HDMI 1.4b; 1 kombineret hovedtelefon/mikrofon; 1 USB Type-C® 10 Gbps signalhastighed (USB-strømforsyning 3.1, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge)
|
| Strømforsyningstype | 65 W USB Type-C™-strømadapter |
| Sikkerhedsstyring | Knap til afbrydelse af mikrofon; Privacy-lukker på kamera; Understøtter Trusted Platform-modul (TPM) |
| Fingeraftrykslæser | Fingeraftrykslæser |
| Miljøspecifikationer for bæredygtighed | Ocean-bound plast i base og højtalerkabinet(ter); Tastaturtaster og sakse indeholder PCR-plast |
| Producentgaranti | 1 år (1/1/0) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele og arbejdskraft. Ingen reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |