HP OmniBook 5 Flip 2-in-1 Laptop 14-fp0073no (C1QA7EA)
| Operativsystem | Windows 11 Home |
|---|---|
| Processorfamilie | Intel® Core™ 7-processor |
| Processor | Intel® Core™ 7 150U (op til 5,4 GHz med Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3-cache, 10 kerner, 12 tråde) |
| Chipsæt | Intel® indbygget SoC |
| Grafik | Integreret, Intel®-grafikkort |
| Hukommelse | 16 GB LPDDR5-5200 MT/s (indbygget) (Overførselshastigheder på op til 5.200 MT/s.) |
| Internt lager | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
|
| Skærm | 14", 2K (1920 x 1200), OLED, multitouch-aktiveret, 0,2 ms responstid, UWVA, glas fra kant til kant, micro-edge, lavt blåt lys, 300 nits, 95 % DCI-P3 |
| Berøringsskærm | Ja |
| Screen-to-body ratio (uden højttalere) | 89% |
| Farveskala | 95% DCI-P3 |
| Lysstyrke | 300 nit |
| Flimmerfri | Nej |
| Mindste produktmål (B x D x H) | 31,3 x 21,99 x 1,84 cm |
| Vægt | 1,62 kg |
| Software – produktivitet og økonomi | 1 måneds prøveperiode for nye Microsoft 365-kunder |
| Medfølgende software | McAfee Online Protection (30 dages prøve); 1 måneds gratis prøveperiode på Adobe; 2 måneders prøveperiode på Xbox Game Pass Premium |
| Cloud-service | 100 GB Dropbox-lagring i 3 måneder |
| Batteritype | 4-cellers litium-ionbatteri polymer på 68 Wh ( |
| Batteritid | Op til 15 timer |
| Opladningstid for batteriet | Understøtter hurtig batteriopladning: Ca. 50 % på 45 minutter |
| Trådløs forbindelse | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) og Bluetooth® 5.4 trådløst netværkskort (Ny standby (tilsluttet)) |
| Produktfarve | Gletsjersølv |
| Tastatur | Bagbelyst tastatur i fuld størrelse, Soft gray |
| Webcam | HP True Vision 1080p FHD-kamera med temporal støjreduktion og digitale, indbyggede dual array-mikrofoner |
| Lyd | To højtalere; HP Audio Boost |
| Pegeenhed | HP Imagepad |
| Porte | 1 USB Type-A 10 Gbps signalhastighed; 1 USB Type-A 5 Gbps signalhastighed; 1 HDMI-udgang 2.1; 2 USB Type-C® 10 Gbps signalhastighed (USB-strømforsyning 3.1, DisplayPort™ 1.4a, HP Sleep and Charge)
|
| Strømforsyningstype | 65 W USB Type-C™-strømadapter |
| Sikkerhedsstyring | Knap til afbrydelse af mikrofon; Privacy-lukker på kamera; Understøtter Trusted Platform-modul (TPM) |
| Inputenheder | Accelerationsmåler; Gyroskop |
| Miljøspecifikationer for bæredygtighed | Ocean-bound plast i kant og højtalerkabinet(ter); Tastaturtaster og sakse indeholder genanvendt genbrugsplast |
| Producentgaranti | 1 år (1/1/0) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele og arbejdskraft. Ingen reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |