HP EliteBook Ultra G1i 14" Notebook Next Gen AI PC (B68STEA)
| Operativsystem | Windows 11 Pro |
|---|---|
| Processorfamilie | Intel® Core™ Ultra 7-processor |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 258V (op til 4,8 GHz med Intel® Turbo Boost-teknologi, 12 MB L3 cache, 8 kerner, 8 tråde) |
| Grafik | Integreret, Intel® Arc™-grafikkort |
| Hukommelse | 32 GB LPDDR5x-8533 MT/s (indbygget)
|
| Internt lager | 1 TB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC M.2 SSD
|
| Skærm | 14" diagonal, 2.8K (2880 x 1800), OLED, IPS, BrightView, 400 nits, 100% DCI-P3 |
| Skærm | 14", 2.8K (2880 x 1800), OLED, IPS, BrightView, 400 nits, 100 % DCI-P3 |
| Berøringsskærm | Nej |
| Farveskala | 100% DCI-P3 |
| Lysstyrke | 400 nit |
| Mindste produktmål (B x D x H) | 31,37 x 21,72 x 0,9 cm (front); 31,37 x 21,72 x 1,21 cm (bag) (Højdemålingen foran er nær den forreste kant, hvor kabinettets bunddæksel tilspidses. Højdemålingen bagpå er nær bagkanten, hvor kabinettets bunddæksel tilspidses.) |
| Vægt | Vægt fra 1,19 kg (Vægten afhænger af konfigurationen. Inkluderer ikke strømadapter.) |
| Batteritype | 6-cellers HP-litiumion-polymerbatteri på 64 Wh med lang levetid |
| Batteritid | (Batteriet er indbygget og kan ikke udskiftes af kunden. Kan serviceres under garantien.) |
| Trådløs forbindelse | Intel® Wi-Fi 7 BE201 (2 x 2) og Bluetooth® 5.4 trådløst netværkskort |
| Produktfarve | Atmospheric Blue Magnesium |
| Tastatur | Baggrundsbelyst, Atmosphere Blue tastatur i fuld størrelse med HP Imagepad |
| Tastatur, farve | Atmosfæreblå |
| Kamera | 9 MP IR AI-kamera med temporal støjreduktion og integrerede digitale dual-array mikrofoner |
| Lyd | Lyd fra Poly Studio, fire stereohøjttalere og to mikrofoner, forbedret med AI-støjreduktion |
| Pegeenhed | Haptisk pegefelt med understøttelse af stryg og tryk med flere fingre |
| Porte | 1 USB Type-A 10 Gbps signalhastighed (opladning); 1 kombineret stereohovedtelefon-/mikrofonstik; 3 Thunderbolt™ 4 med USB Type-C® 40 Gbps signalhastighed (USB-strømforsyning, DisplayPort™ 2.1)
|
| Strømforsyning | 65 W USB Type-C® adapter |
| Fingeraftrykslæser | Fingeraftrykssensor |
| Inputenheder | Accelerometer; Gyroskop; Termisk sensor |
| Miljømærker | TCO-certificeret |
| Miljøspecifikationer for bæredygtighed | Lavt halogenindhold; Støddæmpende indlæg i kassen er fra 100 % bæredygtige kilder og kan genanvendes; Yderemballage og bølgepap er 100 % bæredygtigt produceret og genanvendelig; Ocean-bound plastik i højttalerkabinet(ter); 90 % genanvendt metal |
| Producentgaranti | 1 år (1/1/0) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele og arbejdskraft. Ingen reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |
| Inkluderet supporttjenester | HP 3 års onsite til notebook. Læs mere om vilkår og betingelser på https://h20195.www2.hp.com/v2/GetPDF.aspx/4AA8-2300DAE & https://www8.hp.com/h20195/v2/getpdf.aspx/4AA5-7123DAE.pdf |