HP EliteBook 840 G8 i5 16GB/256 Certified Refurbished PC (BK9X9E8Q)
| Operativsystem | Windows 11 Pro |
|---|---|
| Processorfamilie | 11. generations Intel® Core™ i5-processor |
| Processor | Intel® Core™ i5-1145G7 (basisfrekvens på 2,6 GHz, op til 4,4 GHz med Intel® Turbo Boost-teknologi, 8 MB L3-cache, 4 kerner, 8 tråde) |
| Grafik | Integreret, Intel® Iris® Xᵉ-grafikkort |
| Hukommelse | 16 GB DDR4-3200 MT/s (2 x 8 GB)
|
| Hukommelsesstik | 2 SODIMM |
| Internt lager | 256 GB PCIe® NVMe™ TLC SSD
|
| Skærm | 14" diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, anti-glare, 400 nits, 45% NTSC |
| Skærm | 14", FHD (1920 x 1080), IPS, uden genskær, 400 nits, 45 % NTSC |
| Berøringsskærm | Nej |
| Farveskala | 45% NTSC |
| Lysstyrke | 400 nit |
| Mindste produktmål (B x D x H) | 32,34 x 21,46 x 1,79 cm |
| Vægt | Vægt fra 1,32 kg (uden touchteknologi); Vægt fra 1,46 kg (med touchteknologi) (Vægten afhænger af konfigurationen.) |
| Batteritype | 3-cellers HP-litium-ion-batteri på 53 Wh med lang levetid |
| Batteritid | (For HP-certificerede renoverede pc'er er batterikapaciteten på mindst 80 %. Batteriet er indbygget og kan ikke udskiftes af kunden. Kan serviceres under garantien.) |
| Trådløs forbindelse | Kombination af Intel® Wi-Fi 6 AX201 (2 x 2) og Bluetooth® 5.2 trådløst kort, vPro® (Understøtter MU-MIMO og Chromecast.) |
| Tastatur | HP Premium Collaboration-tastatur ─ væskeafvisende tastatur |
| Kamera | 720p HD privacy-kamera |
| Lyd | Lyd af Bang & Olufsen, to stereohøjttalere, 3 multi array-mikrofon |
| Pegeenhed | Clickpad med understøttelse af multiberøring |
| Porte | 2 Thunderbolt™ 4 med USB Type-C® 40 Gbps signalhastighed (USB-strømforsyning, DisplayPort™ 1.4); 2 USB Type-A 5 Gbps signalhastighed (1 opladning); 1 AC-strømledning; 1 HDMI 2.0b; 1 kombineret stereohovedtelefon-/mikrofonstik
|
| Strømforsyning | HP Smart 65 W USB Type-C®-adapter |
| Producentgaranti | I nogle lande tilbyder HP Services 1 års og 3 års begrænset garanti samt 90 dages begrænset softwaregaranti. Batterier har som standard et års begrænset garanti med undtagelse af batterier med lang levetid, som vil have samme 1 eller 3 års begrænsede garanti som platformen. Der er også mulighed for at få service på stedet og udvidet dækning. HP Care Pack Services er udvidede serviceaftaler, der forlænger den begrænsede standardgaranti. Find det rette serviceniveau for dit HP-produkt med HP Care Pack Services-søgeværktøjet på: http://www.hp.com/go/cpc. |