Victus Gaming Laptop 15-fa2010no (BL1T9EA)
| Operativsystem | Windows 11 Home |
|---|---|
| Processorfamilie | Intel® Core™ 5-processor |
| Processor | Intel® Core™ 5 210H (op til 4,8 GHz med Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3-cache, 8 kerner, 12 tråde) |
| Chipsæt | Intel® indbygget SoC |
| Grafik | Diskret, NVIDIA® GeForce RTX™ 5060 Laptop GPU (8 GB dedikeret GDDR7-hukommelse) |
| Hukommelse | 16 GB DDR5-5600 MT/s (2 x 8 GB) (Overførselshastigheder på op til 5.200 MT/s.) |
| Internt lager | 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
|
| Skærm | 15.6" diagonal, FHD (1920 x 1080), 144 Hz, IPS, micro-edge, anti-glare, 300 nits, 62.5% sRGB |
| Skærm | 15,6", FHD (1920 x 1080), 144 Hz, IPS, smal kant, uden genskær, 300 nits, 62,5 % sRGB |
| Berøringsskærm | Nej |
| Screen-to-body ratio (uden højttalere) | 82.23% |
| Farveskala | 62.5% sRGB |
| Lysstyrke | 300 nit |
| Flimmerfri | Ja |
| Mindste produktmål (B x D x H) | 35,79 x 25,5 x 2,35 cm |
| Vægt | 2,29 kg |
| Software – produktivitet og økonomi | 1 måneds prøveperiode for nye Microsoft 365-kunder |
| Medfølgende software | McAfee Online Protection (30 dages prøve); 1 måneds gratis prøveperiode på Adobe; 2 måneders prøveperiode på Xbox Game Pass Premium |
| Cloud-service | 100 GB Dropbox-lagring i 3 måneder |
| Batteritype | 4-cellers 70-Wh litiumionpolymer ( |
| Opladningstid for batteriet | Understøtter hurtig batteriopladning: Ca. 50 % på 30 minutter |
| Trådløs forbindelse | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) og Bluetooth® 5.4 trådløst netværkskort |
| Netværksgrænseflade | Integreret 10/100/1000 GbE LAN |
| Produktfarve | Mica silver, sort krom-logo |
| Tastatur | Bagbelyst tastatur i fuld størrelse med numerisk tastatur, Moonstone gray |
| Webcam | HP Wide Vision 720p HD-kamera med støjreduktion og to indbyggede digitale mikrofoner |
| Lyd | DTS:X® Ultra; To højttalere; HP Audio Boost |
| Pegeenhed | HP Imagepad |
| Udvidelsessokler | 2 M.2 (SSD) |
| Porte | 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate (HP Sleep and Charge); 1 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 AC smart pin; 1 HDMI-out 2.1; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45; 1 USB Type-C® 5Gbps signaling rate (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 1.4a, HP Sleep and Charge)
|
| Strømforsyningstype | 200 W Smart-vekselstrømsadapter |
| Sikkerhedsstyring | Understøttelse af Trusted Platform Module (firmware TPM) |
| Miljøspecifikationer for bæredygtighed | Ocean-bound plastik i højtalerkabinet(ter) og kant; Tastaturtaster og sakse indeholder genanvendt genbrugsplastik |
| Producentgaranti | 1 år (1/1/0) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele og arbejdskraft. Ingen reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |