HP EliteBook 6 G1i 16 inch Notebook AI PC Wolf Pro Security Edition (A26XGEA)
| Operativsystem | Windows 11 Pro |
|---|---|
| Processorfamilie | Intel® Core™ Ultra 5-processor |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 5 225U (op til 4,8 GHz med Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3-cache, 12 kerner, 14 tråde) |
| Grafik | Integreret, Intel®-grafikkort |
| Hukommelse | 16 GB DDR5-5600 MT/s (1 x 16 GB)
|
| Hukommelsesstik | 2 SODIMM |
| Internt lager | 512 GB PCIe® NVMe™ SSD
|
| Skærm | 16" diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 300 nits, 62.5% sRGB |
| Skærm | 16", WUXGA (1920 x 1200), IPS, uden genskær, 300 nits, 62,5 % sRGB |
| Berøringsskærm | Nej |
| Farveskala | 62.5% sRGB |
| Lysstyrke | 300 nit |
| Mindste produktmål (B x D x H) | 35,94 x 25,1 x 1,7 cm (bag); 35,94 x 25,1 x 1,09 cm (for) (Højdemålingen foran er nær den forreste kant, hvor kabinettets bunddæksel tilspidses. Højdemålingen bagpå er nær bagkanten, hvor kabinettets bunddæksel tilspidses.) |
| Vægt | Fra 1,75 kg (Vægten afhænger af konfigurationen. Inkluderer ikke strømadapter.) |
| Sikkerhedssoftwarelicenser | HP Dunde Pro Security Edition (3 år) |
| Batteritype | 3-cellers HP-litiumion-polymerbatteri på 56 Wh med lang levetid |
| Batteritid | (Batteriet er indbygget og kan ikke udskiftes af kunden. Kan serviceres under garantien. Oplad hurtigt til 50 % på 30 minutter.) |
| Trådløs forbindelse | Intel® Wi-Fi 7 BE201 (2 x 2) og Bluetooth® 5,4 trådløst netværkskort, non-vPro® |
| Netværksgrænseflade | Intel® I219-V GbE, non-vPro® |
| Produktfarve | Pike sølvaluminium |
| Tastatur | Væskeafvisende, bagbelyst tastatur med numerisk tastatur |
| Kamera | 5 MP IR-kamera |
| Lyd | Lyd fra Poly Studio, to stereohøjttalere, dobbelt mikrofon |
| Pegeenhed | Clickpad med understøttelse af multiberøring |
| Porte | 1 HDMI 2.1; 1 kombineret stereohovedtelefon-/mikrofonstik; 1 RJ-45; 1 stik til sikkerhedslås; 2 USB Type-A 5 Gbps signalhastighed (med strøm); 2 Thunderbolt™ 4 med USB Type-C® 40 Gbps signalhastighed (USB-strømforsyning 3.0, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge)
1 smart-kortlæser
|
| Strømforsyning | 65 W USB Type-C™-adapter |
| Fingeraftrykslæser | Fingeraftrykslæser |
| Inputenheder | HP Sure Platform; Termisk sensor; HP Tamper Lock; Hall-effekt-sensor |
| Miljøspecifikationer for bæredygtighed | Lavt halogenindhold; Bulk-emballage tilgængelig; 25 % PCR-plast; 50 % genanvendt metal; 50 % ocean-bound plast i blæserkabinettet; 100 % af HP's papirbaserede emballage er fra genanvendte eller certificeret bæredygtige kilder. |
| Producentgaranti | 1 år (1/1/0) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele og arbejdskraft. Ingen reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |