HP ProBook 4 G1ah 16 inch Notebook PC (C87YTET)
| Операционна система | Windows 11 Home – HP recommends Windows 11 Pro for business |
|---|---|
| Клас на процесора | AMD Ryzen™ 5 processor |
| процесор | AMD Ryzen™ 5 220 (up to 4.9 GHz max boost clock, 16 MB L3 cache, 6 cores, 12 threads) |
| Графика | Integrated, AMD Radeon™ 740M Graphics |
| Памет | 16 GB DDR5-5600 MT/s (1 x 16 GB)
|
| Слотове за памет | 2 SODIMM |
| Вътрешно съхранение | 256 GB PCIe® NVMe™ SSD
|
| Дисплей | 16" diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 300 nits, 62.5% sRGB |
| Дисплей | 40.6 cm (16") diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 300 nits, 62.5% sRGB |
| Сензорен екран | No |
| Цветна гама | 62.5% sRGB |
| Яркост | 300 nits |
| Минимални размери (Ш x Д x В) | 35.94 x 25.1 x 1.7 cm (rear); 35.94 x 25.1 x 1.09 cm (front) (Front height measurement is near the front edge where the chassis bottom cover taper begins. Back height measurement is near the back edge where the chassis bottom cover taper ends.) |
| Тегло | Starting at 1.75 kg (Weight will vary by configuration. Does not include power adapter.) |
| Вид батерия | HP Long Life 3-cell, 56 Wh Li-ion polymer |
| Живот на батерията | (Battery is internal and not replaceable by customer. Serviceable by warranty. Fast charging 50% in 30 minutes.) |
| Безжична връзка | MediaTek Wi-Fi 6E RZ616 (2x2) and Bluetooth® 5.3 wireless card |
| Мрежов интерфейс | Realtek RTL8111HSH-CG GbE |
| Цвят на продукта | Pike silver |
| Клавиатура | Spill-resistant keyboard with numeric keypad |
| Цвят на клавиатурата | Soft gray |
| Фотокамера | 1080p FHD camera |
| Аудио | Audio by Poly Studio, dual stereo speakers, dual array microphones |
| Посочващо устройство | Clickpad with multi-touch gesture support |
| Портове | 1 HDMI 2.1; 1 stereo headphone/microphone combo jack; 1 RJ-45; 1 security lock slot; 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate (powered); 2 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery 3.0, DisplayPort™ 1.4)
|
| Захранване | 65 W USB Type-C® adapter |
| Входни устройства | HP Sure Platform; Thermal sensor; HP Tamper Lock; Hall effect sensor |
| Спецификации на устойчивото въздействие | HP paper-based packaging is from recycled or certified sources; At least 25% post-consumer recycled plastic; At least 50% ocean-bound plastic; Low halogen; Bulk packaging available |
| Гаранция | 1 year (1/1/0) limited warranty includes 1 year of parts and labor. No on-site repair. Terms and conditions vary by country. Certain restrictions and exclusions apply. |