HP PageWide XL 5200 40-in Multifunction Printer (4VW17A)
| Maksimal udskrivningshastighed | 15 m/min |
|---|---|
| Printpatron/flaske, volumen | 1 L (K), 500 ml (C, M, Y) |
| Blæktyper | Pigment-based (C, M, Y, K) |
| Printerpatroner/flaske, antal | 4 (C, M, Y, K) |
| Printhoveder | 8 (C, M, Y, K) |
| Printkvalitet farve (bedst) | 1200 x 1200 dpi |
| Udskrivning af første side | 20 sec (from USB) |
| Medieformat standard (metriske ruller) | 279 to 1016 mm |
| Gramvægt, understøttet | 70 to 200 g/m² |
| Udvendig diameter på rulle | Up to 177 mm |
| Maksimalt rulleinput | 2 rolls default with auto-switching, expandable to 4 rolls |
| Maksimalt rulleoutput | Up to 200 m |
| Kernestørrelse | 7.6 cm |
| Anbefalet medie | HP Universal Bond Paper, 3-in Core (FSC® certified) |
| Medietykkelse | Up to 15.7 mil |
| Maksimal medietykkelse (metrisk) | Up to 0.4 mm |
| Papirhåndtering output, tilbehør | Top stacker (up to 100-page capacity), high-capacity stacker (up to 500-page capacity), online folder |
| Papirhåndtering output, standard | Basket |
| Understøttede, primære programmer | Line drawings; Maps; Orthophotos; Posters |
| Medietyper | Bond and recycled papers, poster papers, polypropylene, Tyvek papers, matte film |
| Gramvægt, anbefalet | 70 to 200 g/m² |
| Internt lager | 1 x 128 GB SSD, 1 x 500 GB HDD, both self-encrypted with AES-256 |
| Linjenøjagtighed | ±0.1% |
| Printersprog | HP-GL/2, TIFF, JPEG |
| Opvarmningstid | No warm up |
| Beskrivelse | Large-format colour MFP or printer |
| Udskrivningsteknologi | HP PageWide Technology |
| Teoretisk minimumsstregbredde | 0.02 mm (HP-GL/2 addressable) |
| Valgfrit printersprog | Adobe PostScript 3, Adobe PDF 1.7 (with PostScript/PDF upgrade) |
| Udskrivningssti | HP SmartStream software (optional), HP PageWide XL print drivers (PDF, HP-GL/2, and PCL3), Apple AirPrint |
| Maksimal udskrivningslængde | 9.5 m |
| Scanningsopløsning, optisk | 1200 dpi |
| Lineær scanningshastighed | Colour: up to 15.24 cm/sec; Greyscale: up to 25.4 cm/sec |
| Scanningsfilformat | JPEG, TIFF, multi-TIFF, PDF, PDFA, multi-PDF, multi-PDFA (with PostScript/PDF upgrade) |
| Scanningsinputtilstand | Printer storage, USB drive, network folder (SMB), My home folder, scan to email, scan to HP SmartStream software |
| Scannerens maksimale medietykkelse | 0.26 mm |
| Maksimalt scanningsformat | Up to 914 mm |
| Scannertype | 36-in (91-cm) CIS scanner |
| Maksimal scanningslængde | 50 m (PDF), 12 m (TIFF), 8 m (JPEG) |
| Avancerede scannerfunktioner | Live preview, scan quicksets, smart background removal, black enhancement, automatic de-skew, reduce scan speed, post-edit settings (contrast, brightness, rotation, cropping and skew) |
| Tilslutningsmuligheder, standard | Gigabit Ethernet (1000Base-T), USB 2.0 host |
| Brugergrænseflade | 15.6-inch (396-mm) TFT (LED blacklight) 16:9-format HD capacitive touchscreen |
| Administration af infrastruktur | HP Partner Link, HP Embedded Web Server, HP Web Jetadmin, PrintOS |
| Mindste produktmål (B x D x H) | 1955 x 785 x 1414 mm |
| Pakkens mål (B x D x H) | 2257 x 1040 x 1578 mm |
| Vægt | 412 kg |
| Pakkens vægt | 541 kg |
| Processor | Intel Core i3 |
| Hukommelse | 16 GB DDR4 |
| Lydintensitet (aktiv, udskrivning) | ≤7.8 B(A) (operating), ≤5.5 B(A) (idle), ≤3.5 B(A) (sleep) |
| Lydtryk | ≤60 dB(A) (operating), ≤36 dB(A) (idle), ≤20 dB(A) (sleep) |
| Luftfugtighedsområde under drift | 20 to 80% RH, depending on media type |
| Temperaturområde under drift | 5 to 40ºC |
| Temperaturområde under drift | 41 to 104ºF |
| Strømforbrug | 0.29 kW (typical); 0.9 kW (max printing); 100 W (ready); <18 W (sleep) |
| Strømforsyning | Input voltage (auto ranging) 100-127/200-240 V (±10%), 50/60 Hz (±3 Hz), 10/5 A |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | Compliant with Class A requirements, including: USA (FCC rules), Canada (ICES), EU (EMC Directive), Australia and New Zealand (RCM), Japan (VCCI), Korea (KC) |
| Energy Star-certificeret | Yes |
| Miljøcertificering | ENERGY STAR, EPEAT Registered, UL 2801 ECOLOGO, CE marking (including RoHS, WEEE, REACH). In compliance with WW RoHS materials restriction requirements in China, Korea, India, Vietnam, Turkey, Serbia, and Ukraine |
| Sikkerhed | IEC 60950-1+A1+A2 and IEC 62368-1 2nd ed. compliant; USA and Canada (CSA listed); EU (LVD and EN 60950-1 and 62368-1 compliant); Russia, Belarus, and Kazakhstan (EAC); China (CCC) |
| Producentgaranti | 90 days |